Vadal, Junagadh, Gujarat
GST No. 24AAECJ3091M1ZD
Call 08043805881 75% Response Rate
Send Enquiry
| Capacity | 1000 kg/hr |
| Plastic Type | HDPE |
| Usage/Application | Industrial |
| Blade Size | 4 Feet |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Type | Semi Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Mild Steel |
View Complete details
| Usage/Application | Plastic Grinding |
| Material | Mild Steel |
| Frequency | 50 Hz |
| Power | 15 HP |
| Model Name/Number | JM 15 AG |
| Brand | Jaydeep Machinery |
| Output | 150 Kg /Hr |
| Mesh Hole | 20 mm |
View Complete details
| Usage/Application | Plastic Grinding |
| Blade Size | 21 x 5 inch |
| Material | Mild Steel |
| Frequency | 50 Hz |
| Power | 40 hp |
| Output | 350 kg/h |
| Mesh Hole | 20 mm |
View Complete details
| Blade Size | 18 x 5 Inch |
| Material | Mild Steel |
| Frequency | 50 Hz |
| Power | 25 hp |
| Brand | Jaydeep Machinery |
| Mesh Hole | 20 mm |
| Output | 250 kg/h |
View Complete details
| Usage/Application | Plastic Grinding |
| Blade Size | 12 x 5 inch |
| Material | Mild Steel |
| Frequency | 50 Hz |
| Power | 50 hp |
| Output | 450 kg/h |
| Mesh Hole | 20 mm |
| Model No | JM 24 AG |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Power | 60 hp |
| Color | White And Green |
| Phase | Three Phse |
| Output | 600 kg/h |
| Model No | JM 30 AG |
| Mesh Hole | 20 mm |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Phase | Three Phse |
| Power | 75 hp |
| Color | White And Green |
| Output | 900 kg/h |
| Mesh Hole | 20 mm |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Phase | Three Phse |
| Power | 100 hp |
| Output | 1100 kg/h |
| Mesh Hole | 20 mm |
| Fix Blade | 21 x 5 inch |
View Complete details
| Capacity | 500 kg/hr |
| Production Capacity(kg/hr) | 700 |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 220V |
| Power | Electric |
View Complete details
| Motor Power | 75 HP |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Weight | 4.5 Ton |
| Country of Origin | Made in India |
| Usages | Industrial |
| Power | Electric |
View Complete details