Vadal, Junagadh, Gujarat
GST No. 24AAECJ3091M1ZD
Call 08043805881 75% Response Rate
Send Enquiry
| Shredding Machine Type | Single Shaft |
| Shredding Material | Muncipal Waste |
| Material | Mild Steel |
| Model Name/Number | JM- 36 Inch MWG |
| Brand | Jaydeep Machindery |
| Color | Green And White |
| Mesh Hole | 2 x 10 Cross |
| Output | 1800 kg/h |
View Complete details
| Shredding Material | Paper |
| Material | Mild Steel |
| Brand | Jaydeep Machindery |
| Color | Green And White |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Output | 2800 kg/h |
| Mesh Hole | 2 x 10 Holes |
View Complete details
| Shredding Machine Type | Single Shaft |
| Shredding Material | Muncipal Waste |
| Material | Milds Steel |
| Brand | Jaydeep Machindery |
| Color | Green And White |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Power | 50 hp |
| Mess Hole | 2 x 10 inch |
| Output | 500 kg/h |
View Complete details
| Shredding Machine Type | Single Shaft |
| Shredding Material | Muncipal Waste |
| Material | Mild Steel |
| Model Name/Number | JM- 30 Inch MWG |
| Brand | Jaydeep Machindery |
| Color | Green And White |
| Power | 60 hp |
| Mesh Hole | 2 x 10 inch |
| Output | 1000 kg/ h |
View Complete details