Vadal, Junagadh, Gujarat
GST No. 24AAECJ3091M1ZD
Call 08043805881 75% Response Rate
Send Enquiry
| Capacity | 350 kg/hr |
| Plastic Type | PVC |
| Usage/Application | Industrial |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Material | Mild Steel |
| Type | Semi Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Brand | Jaydeep Machinery Private Limited |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Power | Electric |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
| Capacity | 500 kg/hr |
| Production Capacity(kg/hr) | 200 |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Plastic Type | PVC |
| Material | Mild Steel |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 220V |
| Power | Electric |
View Complete details
| Shredding Material | Plastic |
| Material | Mild Steel |
| Model Name/Number | JM- 36 Inch RG |
| Brand | Jaydeep Machindery |
| Color | Green And White |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Power | 100 hp |
| Output | 1800 kg/h |
| Mesh Hole | 100 x 150 mm |
View Complete details
| Capacity | 200 kg/hr |
| Usage/Application | Industrial |
| Shredding Machine Type | Cross-Cut |
| Shredding Material | Woven |
| Material | MS |
| Brand | Jaydeep Machinery Private Limited |
View Complete details
| Production Capacity | 800 kg/hr |
| Power Consumption | Electric |
| Voltage | 415V |
| Phase | Three Phase |
| Usage/Application | Industrial |
| Machine Type | Manual, Semi Automatic |
View Complete details
| Capacity | 500 kg/hr |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | MS |
| Brand | Jaydeep Machinery Private Limited |
| Frequency | 60Hz |
View Complete details