Vadal, Junagadh, Gujarat
GST No. 24AAECJ3091M1ZD
Call 08043805881 75% Response Rate
Send Enquiry
| Shredding Machine Type | Cross-Cut |
| Shredding Material | Woven Sack Fabric |
| Material | Mild Steel |
| Brand | Jaydeep Machindery |
| Color | Green And White |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Power | 25 hp |
| Rotar Blade | 18 x 5 inch |
| Mesh Hole | 25 mm |
| Output | 225 kg/h |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Phase | Three Phse |
| Power | 40 hp |
| Color | White And Green |
| Output | 350 kg/h |
| Brand | Jaydeep Machinery |
| Mesh Hole | 25 mm |
View Complete details
| Shredding Material | Sack Fabric |
| Material | Mild Steel |
| Brand | Jaydeep Machindery |
| Color | Green And White |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Mesh Hole | 25 mm |
| Power | 15 hp |
| Rotar Blade | 15 x 5 inch |
| Output | 150 kg/h |
View Complete details
| Phase | Three Phse |
| Power | 50 hp |
| Color | Green And White |
| Output | 550 kg/h |
| Brand | Jaydeep Machinery |
| Mesh Hole | 25 mm |
View Complete details