Vadal, Junagadh, Gujarat
GST No. 24AAECJ3091M1ZD
Call 08043805881 75% Response Rate
Send Enquiry
| Shredding Machine Type | Single Shaft |
| Shredding Material | Woven Bag |
| Material | Mild Steel |
| Model Name/Number | JM- 21 Inch RG |
| Brand | Jaydeep Machindery |
| Color | Green And White |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Power | 40 hp |
| Mesh Hole | 100 x 150 mm |
| Output | 450 kg/h |
| Rotar Blade | 21 x 5 inch |
View Complete details
| Capacity | 20 kg/hr |
| Usage/Application | Industrial |
| Shredding Machine Type | Cross-Cut |
| Shredding Material | Woven |
| Material | MS |
| Brand | Jaydeep Machinery Private Limited |
View Complete details
| Capacity | 400 kg/hr |
| Usage/Application | Industrial |
| Shredding Machine Type | Cross-Cut |
| Material | MS |
| Brand | Jaydeep Machinery Private Limited |
| Motor Power | 5HP |
View Complete details
| Shredding Machine Type | Single Shaft |
| Shredding Material | Woven Bag |
| Material | Mild Steel |
| Model Name/Number | JM- 30 Inch RG |
| Brand | Jaydeep Machindery |
| Color | Green And White |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Power | 60 hp |
| Mesh Hole | 100 x 150 mm |
| Output | 1000 kg/h |
| Rotor Blade | 15 x 5 inch |
View Complete details
| Shredding Machine Type | Single Shaft |
| Shredding Material | Waste |
| Material | Mild Steel |
| Model Name/Number | JM- 18 Inch RG |
| Brand | Jaydeep Machindery |
| Power | 25 hp |
| Rotor Blade | 18 x 5 Inch |
| Mesh Hole | 100 x 150 mm |
| Output | 300 kg/h |
View Complete details
| Shredding Machine Type | Single Shaft |
| Shredding Material | Woven Bag |
| Material | Mild Steel |
| Model Name/Number | JM- 24 Inch RG |
| Brand | Jaydeep Machindery |
| Color | Green And White |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Power | 50 hp |
| Rotar Blade | 12 x 5 inch |
| Output | 750 kg/h |
| Mesh Hole | 100 x 150 mm |
View Complete details